Geçen hafta, Sapanca’da, 81 Hacettepe Tıp mezunlarının 35’inci mezuniyet toplantısına katıldım. Hem giderken hem de dönerken uçak rötarları yüzünden çektiğim zulüm haricinde her şey muhteşemdi.

Aklımda kalan bazı anekdotlar şunlar;

Turgay Şenen bu toplantıyı düzenlerken, ciddi bir tur operatörü gibi her türlü ayrıntıyı düşünmüştü. Biz, 10-15 kişi Perşembe sabahı  Sabiha Gökçen havaalanına gelip, oradan Sapanca’ya transfer edilecektik. Bir gün önce,  Meral Gültekin beni arayıp, bu transfer işinin düzgün gitmesi için Turgay tarafından görevlendirildiğini, ertesi gün  havaalanına iner inmez onu aramamı istedi. Hatta havaalanında buluşacak gurup için bir de watsap gurubu kurdu, dolayısı ile İstanbul’a iner inmez arkadaşlarımdan bazıları ile buluştum, mesela, Ferda Toyganözü ile mezun olduktan sonra ilk kez, Seymen Bora ile de çok uzun yıllar sonra karşılaştım. 

Hacettepe Tıp 79 Mezunları olarak 2016 yılında Eskişehir de gerçekleştirdiğimiz buluşmamızda gelecek yıl düzenlenecek 38. Yıl buluşmamızın Sapanca da gerçekleştirilmesi kararlaştırılmış ve organizasyon görevi de bana verilmişti.

Sudan çıkmış balık gibi aylarca ne yapacağımı düşündükten sonra Saygıdeğer hemşerim, arkadaşım ve meslektaşım Turgay ŞENEN kardeşimin organizasyon işleri ile uğraştığını öğrenmek benim için büyük sevinç kaynağı oldu.